Ενημέρωση από την Επιμελήτρια Ανηλίκων και Κοινωνικής Αρωγής Σερρών, κ. Χατζηβασιλείου Ελένη για Τα Δικαιώματα και τις Υποχρεώσεις των Ανηλίκων

Έχουμε δικαιώματα και υποχρεώσεις

Στις 15 Δεκεμβρίου 2021 οι μαθητές και οι μαθήτριες του όλων των τάξεων του σχολείου μας ενημερώθηκαν από την Επιμελήτρια Ανηλίκων  και Κοινωνικής Αρωγής Σερρών, κ. Χατζηβασιλείου Ελένη για Τα Δικαιώματα και τις Υποχρεώσεις των Ανηλίκων και συζήτησαν μαζί της τους προβληματισμούς και τις απορίες τους.

Η δράση υλοποιήθηκε στα πλαίσια του γενικότερου προγραμματισμού της σχολικής μονάδας και ήταν μέρος μιας ευρύτερης προσπάθειας ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης των μαθητών/τριών υπό τον  τίτλο: «Σχέσεις μεταξύ μαθητών-μαθητριών. Μαθαίνουμε να συνυπάρχουμε με δικαιώματα και υποχρεώσεις»

Η  ενημέρωση και η συζήτηση έγινε μέσω της πλατφόρμας webex και τηρήθηκαν  όλα τα υγειονομικά πρωτόκολλα προστασίας  έναντι της διάδοσης του κορωνοϊού covid-19.