Η ΛΕΣΧΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ

Η Λέσχη Ανάγνωσης και Δημιουργικής Γραφής παρουσίασε και φέτος τη δουλειά της στην ημερίδα που οργανώθηκε την Τρίτη 7-5-2018 από το Γραφείο Προγραμμάτων της Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ Σερρών και την κ. Ευθυμιάδου Σοφία στο δημοτικό θέατρο Αστέρια. Η συμμετοχή των μαθητών των Γυμνασίων όλου του Νομού ήταν αθρόα και οι μαθητές παρακολούθησαν με ενδιαφέρον τα προγράμματα που εκπονήθηκαν. Η Λέσχη Ανάγνωσης μέσα από δύο παρουσιάσεις πρόβαλε την ετήσια  δουλειά της πάνω στην Ελληνική Λογοτεχνία αλλά και τις καλλιτεχνικές δημιουργίες της γύρω  από την ποίηση του Οδυσσέα Ελύτη. Με αυτόν τον τρόπο οι «βιβλιοφάγοι» του 4ου Γυμνασίου ένιωσαν την ικανοποίηση της συμμετοχής τους σε μια ουσιαστική παιδευτική διαδικασία και της αναγνώρισης  του έργου τους .