Συμμετοχή της Λέσχης Ανάγνωσης και Δημιουργικής Γραφής στην Ημερίδα παρουσίασης προγραμμάτων σχολικών δραστηριοτήτων

Την Πέμπτη 3-5-2018 στα Αστέρια παρουσιάστηκαν  προγράμματα σχολικών δραστηριοτήτων  που εκπονήθηκαν στη διάρκεια της σχολικής χρονιάς με υπεύθυνη την κ. Σοφία Ευθυμιάδου. Στην κατάμεστη αίθουσα του θεάτρου μαθητές από Γυμνάσια και Λύκεια του Νομού μας είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν εργασίες με ποικίλη θεματολογία  και εξαιρετική ποιότητα . Η Λέσχη Ανάγνωσης και Δημιουργικής Γραφής του σχολείου μας έδωσε το παρόν και ανέδειξε το έργο της. Προβλήθηκαν οι δραστηριότητές της σε όλη τη διάρκεια της χρονιάς τόσο σε επίπεδο φιλαναγνωσίας όσο και σε επίπεδο δημιουργικής έκφρασης. Τα παιδιά συνειδητοποίησαν τη σημασία της δουλειάς τους, μοιράστηκαν την εμπειρία τους και εμπλούτισαν τις γνώσεις τους.