Επίσκεψη στο Κέντρο Θεραπευτικής Ιππασίας Σερρών

Την Παρασκευή 20 Δεκεμβρίου 2019 οι μαθητές του Α3 και Α5 τμήματος του σχολείου μας επισκέφθηκαν     και ξεναγήθηκαν στις εγκαταστάσεις του, τόσο για να ενημερωθούν σχετικά με τις δράσεις του κέντρου, όσο και για να προσφέρουν μια μικρή οικονομική ενίσχυση στα πλαίσια των φιλανθρωπικών δράσεων που διοργανώνει το σχολείο μας πάντα αυτές τις άγιες μέρες των Χριστουγέννων. Οι μαθητές μας, λοιπόν, ενημερώθηκαν από την κοινωνικό λειτουργό του κέντρου, κυρία Παπαδόπουλου Νατάσα και τον εκπαιδευτή ιππασίας, κύριο Κώστα Δημητρακάκη για οτιδήποτε αφορά τη θεραπευτική ιππασία, τα αλλά και τον εθελοντισμό, εφόσον το κέντρο λειτουργεί , κατά βάση , με τη στήριξη των πολλών εθελοντών του που προσφέρουν αρκετό από το πολύτιμο χρόνο τους. Τους ευχαριστούμε πολύ για αυτή την όμορφη εμπειρία!