«Η γωνιά της Ανακύκλωσης» είναι έτοιμη!

Ανακύκλωση χαρτιού, συσκευασιών, μπαταριών και οργανικών απορριμμάτων (στην αυλή του σχολείου).
Ένα «χριστουγεννιάτικο δέντρο» από παλιά σχολικά βιβλία  μεγαλώνει κάθε μέρα, με σκοπό να δώσει ζωή σε ένα αληθινό.

Συμμετέχουμε σε πρόγραμμα ανταποδοτικής ανακύκλωσης, ανακυκλώνουμε τα παλιά σχολικά μας βιβλία και εξοικονομούμε χαρτί φωτοτυπίας.

Ευχαριστούμε τη Διεύθυνση  Καθαριότητας του Δήμου Σερρών  που απάντησε άμεσα στην επιστολή των μαθητών της Α τάξης και  ανταποκρίθηκε στο αίτημά τους για τοποθέτηση κάδων ανακύκλωσης στον χώρο του σχολείου.

Η επιστολή συντάχθηκε στο πλαίσιο των  εργαστηρίων δεξιοτήτων με θέμα την «Ορθή διαχείριση απορριμμάτων-ανακύκλωση»