Επίσκεψη στη SEREXPO 2024

Στις 20 Σεπτεμβρίου μαθητές της Γ’ τάξης του σχολείου μας επισκέφτηκαν τη “Serexpo”, μια αξιόλογη δράση του επιμελητηρίου Σερρών. Οι μαθητές μας επισκέφτηκαν όλα τα εκθεσιακά περίπτερα των επιχειρήσεων, δήμων αλλά και των πολιτιστικών συλλόγων που φιλοξενούνταν στον χώρο της έκθεσης.

Η επίσκεψή ξεκίνησε με μια σύντομη ενημέρωση από εκπροσώπους του Ερυθρού Σταυρού, έπειτα από έναν αντιπρόσωπο του Δήμου Εμμανουήλ Παππά και τέλος ακολούθησε ενημέρωση για τα τεχνικά επαγγέλματα από εκπροσώπους της ΔΥΠΑ.

Τα παιδιά μας γνωρισαν και γευτήκαν τα τοπικά μας προϊόντα καθώς και άλλα από μακρινές περιοχές της Ελλάδας, συμμετείχαν σε παράλληλες δράστηριοτητες και ενημερώθηκαν για τη δράση συλλόγων στους οποίους θα μπορούσαμε όλοι μας να γίνουμε μέλη ή να προσφέρουμε εθελοντικές υπηρεσίες.

Ίσως σας ενδιαφέρουν…