Συμμετοχή του 4ου Γυμνασίου Σερρών στο “1ο Διεθνές Φεστιβάλ Ποίησης Σερρών”

Το 4ο Γυμνάσιο Σερρών συμμετέχει στο 1ο Διεθνές Φεστιβάλ Ποίησης Σερρών” στο διήμερο εκδηλώσεων 24-25 Νοεμβρίου.

Be there!

Την Παρασκευή 24 Νοεμβρίου, 19.00-21.00, η μαθητική ομάδα του σχολείου μας θα συμμετάσχει στον Μαραθώνιο Ποιητικής Ανάγνωσης στην Κεντρική Σκηνή του ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Σερρών, όπου 45 ποιητές από όλον τον κόσμο θα συνομιλήσουν με την τέχνη τους σε ένα μοναδικό για την πόλη μας γεγονός.

Συμμετέχει με ποιητική σύνθεση στην ενότητα ” Η ποίηση αυτοεξομολογείται” η ομάδα εργασίας του ομίλου φιλαναγνωσίας του σχολείου μας που αποτελείται από τις μαθήτριες: Μαυρουδή Μαριάνθη – Γ3 Μήχου Μαρία – Γ3 Μωϋσίδου Βασιλική – Γ3 Σολωμίδου Αθανασία – Γ5 Υπευθ. καθηγήτριες: Ντινίδου Δέσποινα, Μούσα Ελένη. Επιπλέον, το Σάββατο 25/11, ο εκπαιδευτικός και συνάδελφος του σχολείου μας Σκαλτσάς Γεώργιος συμμετέχει στην δραματοποιημένη παράσταση με τίτλο «…στης ρίμας το υφάδι».

Ευχαριστούμε τον Σύνδεσμο Φιλολόγων Νομού Σερρών για την διοργάνωση του Φεστιβάλ και την ευκαιρία που δίνουν στα παιδιά αλλά και στους μεγάλους να εκφραστούν και να δημιουργήσουν.

Σας περιμένουμε!

4o Γυμνάσιο Σερρών