Βράβευση των μαθητριών Αρκουτζίδου Αθανασίας και Κατσαβάκη Γρηγορίας στο διαγωνισμό «ΌΧΙ στη βία, Ναι στη φιλία. BLOCK στον εκφοβισμό» Αθήνα 2023.

Τις δύο μαθήτριές μας Αρκουτζίδου Αθανασία και Κατσαβάκη Γρηγορία που παραβρέθηκαν στην τελετή και στα εγκαίνια της έκθεσης συνόδεψαν οι οικογένειές τους και η Διευθύντρια του σχολείου μας κ. Ευαγγελία Β. Σκέμπερη.

Στην τελετή παραβρέθηκαν και επέδωσαν τα βραβεία ο Βασίλειος Γιόγακας, πρόεδρος της Επιτροπής της Βιβλιοθήκης Βουλής, η Δόμνα Μιχαηλίδου, υφυπουργός ΥΠΑΙΘΑ, η Αλεξάνδρα Ρογκάκου, αναπληρώτρια διοικήτρια Εθνικής Αρχής Διαφάνειας, ο Γεώργιος Μαυρωτάς, Γενικός Γραμματέας Αθλητισμού ΥΠΑΙΘΑ και η Σοφία Ζαχαράκη, υπουργός Κοινωνικής Συνοχής και Οικογένειας.
Συγχαρητήρια στις μαθήτριές μας και στην καθηγήτριά τους Ανθυμίδου Αγγελική, ΠΕ08, που τις εμψύχωσε και τις καθοδήγησε. Ευχόμαστε πολλές ανάλογες επιτυχίες και στο μέλλον.