Διακριθείς μαθητής του σχολείου μας στο Μαθηματικό διαγωνισμό <<ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ>> 2024

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Καθηγητών του σχολείου μας συγχαίρουν θερμά τον μαθητή της Γ΄ τάξεως ΠΑΝΤΑΖΗ ΧΡΗΣΤΟ που διακρίθηκε στο διαγωνισμό «ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ» της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας. Ο Χρήστος προκρίθηκε για να συμμετάσχει στην Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα «Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ», η οποία θα διεξαχθεί το Σάββατο 24 Φεβρουαρίου, ώρα 10.00, στην Αθήνα και σε αρκετά Περιφερειακά Κέντρα, τα οποία θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες στην ιστοσελίδα της ΕΜΕ.

Η διάκριση του μαθητή μας είναι ιδιαίτερα σημαντική, διότι στο Νομό Σερρών οι διακριθέντες μαθητές της Γ’ Γυμνασίου είναι μόνο δύο. Ευχόμαστε στο Χρήστο καλή επιτυχία και στον «ΑΡΧΙΜΗΔΗ».